Ferrari Scuderia Ferrari

Tadek 25.01.2021

Ferrari Scuderia to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży motoryzacyjnej. To marka samochodów sportowych, której główna baza znajduje się we Włoszech, a jej oferta obejmuje również inne kraje regionu. Nazwa ta pochodzi od słowa gregarius, czyli greckiego boga wojny i jest związana ze sposobem, w jaki mistrz jeździ Ferrari 458 Italia, Ferrari Scuderia.

Scuderia Ferrari to samochód z epoki włoskiego renesansu, którego początki sięgają końca XVI wieku. Jego historia jest stosunkowo prosta, został zbudowany w 1952 roku przez włoską firmę Cicero-Compensation we współpracy z japońską firmą Nishikki. Od samego początku Scuderia bazowała na podwoziu numer 13. W 1972 roku zmieniono nazwę Scuderii, a tablice rejestracyjne poprawiły jej parametry techniczne.

Jego najważniejsze cechy techniczne to:

Silnik: 2,0-litrowy, 4-cylindrowy silnik z tłokami z przekładni Exhaust Gas Hyperspecial II z wysokociśnieniowym układem wtrysku paliwa HEMC (wysokociśnieniowy wodór) i automatycznym z wtryskiem paliwa przy dużej prędkości.

Skrzynia biegów: benzyna lub olej napędowy 2WD z przekładnią 3,55: 1, z przekładnią lub bez. Przekładnia to hydrauliczna skrzynia rozdzielcza z napędem bezpośrednim i systemem automatycznej zmiany biegów.

Tylny napęd: skrzynia biegów z hydraulicznie sterowaną skrzynią biegów (naciskając lewy i prawy przycisk w samochodzie) - to trzeci bieg w kolekcji Scuderia Ferrari.

Dane techniczne

Scuderia Ferrari jest napędzana 222-litrowym ogniwem paliwowym, które zapewnia siłę napędową 560 Nm i zmniejsza zużycie paliwa o 15%. W samochodzie zastosowano system zmiennych faz rozrządu z układem wał-wał o przełożeniu 11,6: 1. Silnik to czterolistkowy układ wtrysku bezpośredniego ze zintegrowanym układem kontroli przepływu masy. Mówimy o "nowoczesnych" samochodach benzynowych z bezpośrednim wtryskiem, Scuderia Ferrari i Scuderia Ferrari Maserati, podczas gdy Scuderia Maserati jest znacznie bardziej zaawansowana i mocniejsza. To samochód przygotowany do 24-godzinnej północy na torze Nürburgring (24-godzinny wyścig wytrzymałościowy). Scuderia Ferrari Maserati wygrała 24 godziny z czasem 1: 31,7, zaledwie 2 sekundy szybciej niż Scuderia Maserati Carrera. Tak więc Scuderia Ferrari Maserati pochodziła z fabryki z zestawem automatycznych skrzyń biegów, kierownic i manualną skrzynią biegów. Samochód był wcześniej wyposażony w zawory NAP, regulowane kierownice NAP i wytrzymałą chłodnicę z odlewanego aluminium.

Scuderia Ferrari to długoterminowa inwestycja, która przez wiele lat będzie służyć kilkunastu kierowcom. Właścicielem Ferrari 458 Italia jest Giuseppe Marini, prezes Fiat Chrysler Automobiles. Dzięki partnerstwu z Ferrari Fiat Chrysler Automobiles wszedł na rynek samochodów luksusowych z innowacyjną platformą, nową Scuderia Ferrari, która jest wyrazem bogatej motoryzacyjnej przeszłości Fiata i odpowiedzią na potrzeby kierowców z innych rynków, którzy byli zmuszeni do zakupu. długoterminowe dzierżawy na bardzo niskich cenach paliw. Scuderia Ferrari ma bogatą historię, samochód został zbudowany w 1952 roku, w erze włoskiego sylwestra. Scuderia Ferrari była jednym z pierwszych samochodów, w których zastosowano system ACER, który składa się z komory spalania z

Tagi: ferrari scuderia biegów maserati samochód