Właściwy dobór opon zimowych

Tadek 02.02.2021

Pirelli zdaje sobie sprawę, jak ważny jest pozytywny wpływ na właściwości jezdne opon. Są używane przez bardzo dużą liczbę kierowców. Dzięki producentom opon, których działalność powstała prawie 100 lat temu, charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością.

Wiadomo, że kierowcy lubią dobrze i wygodnie podróżować. Dlatego opona powinna być zaprojektowana zgodnie z wymaganiami użytkownika. Wyboru opon należy dokonać na podstawie faktycznego użytkowania pojazdu i temperatury na zewnątrz pojazdu.

Ciśnienie w oponach jest regulowane przez silnik pojazdu. Zalecane ciśnienie w oponach zależy od warunków, w jakich opona ma pracować. Aby opony działały optymalnie, należy je wymieniać co 5-6 lat. Zalecane ciśnienie w oponach powinno zostać osiągnięte poprzez zmianę wskaźnika ciśnienia w oponach. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele manometrów, które umożliwiają sprawdzenie osiągów opon.

Najpopularniejsze opony to opony zimowe. Aby wybrać odpowiednie opony na zimę, ważne jest, aby wybrać opony zimowe z uszczelniaczami Pirelli. Zalecane ciśnienie w oponach uzyskuje się, sprawdzając głębokość bieżnika opony i obecność nieprawidłowości w bieżniku.

Mieszanki opon są tak dobrane, aby zapewnić jak najlepszą przyczepność i lepszą przyczepność podczas jazdy zimą. Opony zimowe z uszczelniaczami Pirelli są najlepszym wyborem, ponieważ mają mniejszy transfer termiczny na pierścień opony i charakteryzują się większym promieniem tarcia. Dlatego ta opona jest polecana kierowcom z mniejszymi oponami. Opony Pirelli charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania niż opony zimowe.

Tagi: opony oponach uszczelniaczami zimowepojazdu zalecane oponki serowe oponeo pl oponeo opony zimowe wyprzedaż